Blog

Výtlky na cestách: Kto a kedy vám preplatí škody na vozidle?

Ne, 04/22/2018 - 22:06 | administrator |
Cestná preprava je úzko závislá od troch hlavných aspektov – vodiča, vozidla a vozovky. Kým stav a nezávadnosť prvých dvoch má prepravca do veľkej miery vo svojich rukách, v tom poslednom je plne odkázaný na milosť a nemilosť vonkajších faktorov. To, že slovenské cesty sú neraz v naozaj žalostnom stave iste žiadnemu vodičovi netreba pripomínať.  Najmä teraz v zimnom období vďaka vražednej kombinácii posypovej soli a mrazu pribúdajú výtlky na cestách ako huby po daždi. Dokázať sa im celkom vyhnúť by bola ťažká úloha aj pre olympijských slalomárov.
 

Ojazdené dodávky a iné úžitkové vozidlá: Načo si dať pri kúpe pozor?

Po, 04/09/2018 - 20:28 | administrator |
Kupujete si ojazdenú dodávku? Oproti kúpe nového vozidla iste slušne ušetríte - avšak len za predpokladu, že budete mať pri výbere naozaj šťastnú ruku. Skryté chyby, klamstvá a zlozvyky predchádzajúceho majiteľa sa vám môžu vypomstiť v podobe dodatočných výdavkov, ktoré neraz úsporu rýchlo dobehnú. Prinášame vám niekoľko tipov, na čo si pri výbere ojazdeného užitkového vozidla dať obzvlášť pozor.
 

1. Pozor na pôvod

Práca kamionistu? Sebadisciplína,rozvaha a všestranné schopnosti

Po, 03/26/2018 - 14:37 | administrator |
Zamestnanie vodiča kamiónovej dopravy je opradené mnohými poverami a predsudkami. Laici si neraz myslia, že taký kamionista nemusí vedieť okrem samotného šoférovania vôbec nič. V skutočnosti je to však mimoriadne komplexná a náročná práca, ktorej napokon ostanú verní len tí, pre ktorých sa stane skôr životným štýlom, poslaním. Ako vyzerá bežný deň v kabíne kamióna a prečo to zďaleka nie je práca pre každého? Prinášame vám stručný prehľad toho, ako práca v profesionálnej kamiónovej preprave vlastne z pohľadu vodiča vyzerá.
 

Medzinárodná preprava automobilov: Ako funguje a kedy sa oplatí?

Ut, 03/20/2018 - 22:59 | administrator |
Najbežnejším dôvodom pre medzištátnu prepravu automobilu je jeho kúpa v zahraničí. Jazdené vozidlá z dovozu majú rôzne výhody. Nižšia cena, lepší stav v pomere k veku, dostupnosť modelov a výbav, ktoré u nás bežne nedostať, a tak ďalej. Mnohí motoristi automobily z dovozu zháňajú sami pre seba, nezriedka sú však tiež investičnou príležitosťou, keď aj po nákladoch na prihlásenie a prípadné opravy dokáže dovozca na voze slušne zarobiť. Nech už však sú vaše pohnútky akékoľvek, kľúčovou úlohou, pred ktorou stojíte, je samotný transport vozidla na Slovensko.

Povinný odpočinok vodiča nákladnej dopravy - Čo hovorí zákon a čo prax?

Ne, 03/11/2018 - 19:22 | administrator |

Pokiaľ ide o organizáciu pracovného času a oddychu vodiča nákladnej dopravy nad 3,5 tony, zákon má vo všetkom jasno. Sledovať všetky legislatívne zmeny a aktualizácie však nie je pre pracovne vyťažených vodičov vždy najjednoduchšie a neraz tak niektoré z pravidiel porušia bez toho, aby o tom vôbec vedeli. Inokedy ich, samozrejme, k porušeniu zákona vedú aj menej nevinné pohnútky – tlak nadriadených, túžba odjazdiť a zarobiť viac, byť skôr doma. Prinášame vám stručný prehľad tejto problematiky. 

  

Ceny paliva v Európe 2018

Ut, 02/27/2018 - 17:51 | administrator |

Kde tankovať doplna a kde radšej čo najmenej?

Ceny paliva sa na Slovensku v prvých týždňoch roka 2018 šplhajú pomaly, ale iste nahor. Vodiči a prepravcovia, ktorí pôsobia na medzinárodných cestách preto, logicky, porovnávajú, kde v zahraničí by sa im tankovať oplatilo viac. 

Chronický nedostatok vodičov kamionov

Po, 02/05/2018 - 15:27 | administrator |

Pomôže zníženie vekovej hranice pre získanie vodičského oprávnenia a redukcie nedostatku vodičov v nákladnej cestnej doprave?

 

Sťahovanie - Ako na to, aby vás nestálo priveľa síl a peňazí?

Po, 01/29/2018 - 18:00 | administrator |

Veľké sťahovanie sa väčšiny z nás osobne dotkne len niekoľkokrát za život. Ak si však nedáme záležať na dôkladnej príprave, ľahko sa z neho môže vykľuť katastrofa, na ktorú len tak nezabudneme. Prinášame vám niekoľko cenných a praktických rád, ako na to s rozumom. Ušetríte tak svoj čas,, energiu, nervy, ale aj peniaze...

 

1. Všetko si dôkladne premyslite a spíšte

Zimná údržba vozidla a cestná preprava

Po, 01/22/2018 - 21:16 | administrator |

Zimná údržba vozidla - na čo nezabudnúť a čo nezanedbať pri cestnej preprave v tomto ročnom období ?

 

Ak vás však živí preprava tovaru aj za hranicami našej krajiny, potom vás a vaše vozidlo už zima iste riadne potrápila. Nie len zvýšená obozretnosť pri jazde a špecifické nároky na povinnú výbavu, ale ani dôslednú a detailnú údržbu vášho vozidla by ste v týchto mesiacoch určite nemali zanedbávať. Niektoré zanedbania sa vám môžu vypomstiť ihneď, iné si na seba počkajú aj roky a dobehnú vás v podobe kratšej životnosti vozidla. Máme pre vás pár tipov, ako sa tomu vyvarovať.

Ako funguje špedícia a aké môže mať pre vás výhody?

Po, 01/15/2018 - 20:30 | administrator |

Slovo „špedícia“ patrí k výrazom, ktoré sme síce už všetci niekedy počuli, ale len málokto z tých, ktorých sa priamo v pracovnej oblasti netýka, vie presne pomenovať, čo vlastne táto služba znamená a obnáša. Dnes si preto na toto špecifické odvetvie v rámci autodopravy posvietime trochu bližšie.

 

Špeditér je….

 

Stránky

Staňte sa dopravcom a vyťažte svoje autá na maximum Chcem sa stať dopravcom