Blog

Špeditér a jeho služby

St, 08/29/2018 - 18:29 | administrator |
Z každej strany môžeme počuť o špeditérskych spoločnostiach, ktoré zabezpečujú určité typy logistiky a prepravy. Určite ste sa s takou spoločnosťou už niekedy stretli. Či už je to pri preprave balíkov alebo rozličného tovaru, ktorý by ste sami nevedeli bezpečne a legislatívne prepraviť, špeditéri vám s tým radi pomôžu. Viete však, kto to je špeditér a aké služby môžete od neho požadovať?
 

Kto je to špeditér?

 

Prenájom úžitkových vozidiel – dodávky

Ne, 07/29/2018 - 20:03 | administrator |
Ak pri práci využívate úžitkové vozidlá, ich kúpa nemusí byť vždy výhodná. Obzvlášť v prípade, ak dané úžitkové vozidlo nie je pre vašu firmu nevyhnutné alebo vaša firma nedisponuje dostatočnými finančnými podmienkami. V mnohých prípadoch sa tak úžitkové vozidlá dajú prenajať. Na čo si teda dať pozor a pre koho je ideálny prenájom nákladného vozidla či dodávky?

Výber spoločnosti

Ako sa zdravo stravovať pri práci vodiča – kurier, kamionista,...

Po, 06/04/2018 - 21:43 | administrator |
Zdravé stravovanie je základ dobrej nálady a dobrého zdravia. V dnešnej dobe plnej stresu a uponáhľaných ľudí je však konzumácia zdravých jedál čoraz náročnejšia. Často krát ľudí totiž zláka rýchlosť fast-foodov, ktoré im síce ušetria čas, no na zdraviu nám toho nepridajú. Pravidelne konzumovať zdravú stravu je obtiažne pre viacero ľudí a výnimkou nie sú ani vodiči. Ako sa teda správne stravovať, ak trávite čas hlavne na cestách?
 

Jesť minimálne 5 krát za deň

Aké je to byť vodičom kamiónu?

Ut, 05/29/2018 - 16:08 | administrator |
Každá práca prináša so sebou isté výhody, nevýhody či riziká. Inak tomu nie je ani pri práci za volantom. Niekoľkohodinové jazdy strávené v pohodlí kabíny ťahača, naprieč svetom a s bojom o čas. Aj takáto je práca profesionálneho vodiča kamiónu.
 

Preprava nadrozmerných častí, dielov alebo výrobkov

Št, 05/17/2018 - 21:33 | administrator |
Možno sami pracujete v segmente, kde je takáto preprava nevyhnutnou alebo len jednoducho môžete raz za čas potrebovať previezť niečo, čo svojimi rozmermi prekračuje povolené hranice nákladu, ktorý môžete prevážať. Niekedy je naopak náklad natoľko mohutný, že je jeho prevoz nebezpečný a musí byť vykonaný odborne. Viete teda, ako takýto nadrozmerný náklad previezť?
 

Výtlky na cestách: Kto a kedy vám preplatí škody na vozidle?

Ne, 04/22/2018 - 22:06 | administrator |
Cestná preprava je úzko závislá od troch hlavných aspektov – vodiča, vozidla a vozovky. Kým stav a nezávadnosť prvých dvoch má prepravca do veľkej miery vo svojich rukách, v tom poslednom je plne odkázaný na milosť a nemilosť vonkajších faktorov. To, že slovenské cesty sú neraz v naozaj žalostnom stave iste žiadnemu vodičovi netreba pripomínať.  Najmä teraz v zimnom období vďaka vražednej kombinácii posypovej soli a mrazu pribúdajú výtlky na cestách ako huby po daždi. Dokázať sa im celkom vyhnúť by bola ťažká úloha aj pre olympijských slalomárov.
 

Ojazdené dodávky a iné úžitkové vozidlá: Načo si dať pri kúpe pozor?

Po, 04/09/2018 - 20:28 | administrator |
Kupujete si ojazdenú dodávku? Oproti kúpe nového vozidla iste slušne ušetríte - avšak len za predpokladu, že budete mať pri výbere naozaj šťastnú ruku. Skryté chyby, klamstvá a zlozvyky predchádzajúceho majiteľa sa vám môžu vypomstiť v podobe dodatočných výdavkov, ktoré neraz úsporu rýchlo dobehnú. Prinášame vám niekoľko tipov, na čo si pri výbere ojazdeného užitkového vozidla dať obzvlášť pozor.
 

1. Pozor na pôvod

Práca kamionistu? Sebadisciplína,rozvaha a všestranné schopnosti

Po, 03/26/2018 - 14:37 | administrator |
Zamestnanie vodiča kamiónovej dopravy je opradené mnohými poverami a predsudkami. Laici si neraz myslia, že taký kamionista nemusí vedieť okrem samotného šoférovania vôbec nič. V skutočnosti je to však mimoriadne komplexná a náročná práca, ktorej napokon ostanú verní len tí, pre ktorých sa stane skôr životným štýlom, poslaním. Ako vyzerá bežný deň v kabíne kamióna a prečo to zďaleka nie je práca pre každého? Prinášame vám stručný prehľad toho, ako práca v profesionálnej kamiónovej preprave vlastne z pohľadu vodiča vyzerá.
 

Medzinárodná preprava automobilov: Ako funguje a kedy sa oplatí?

Ut, 03/20/2018 - 22:59 | administrator |
Najbežnejším dôvodom pre medzištátnu prepravu automobilu je jeho kúpa v zahraničí. Jazdené vozidlá z dovozu majú rôzne výhody. Nižšia cena, lepší stav v pomere k veku, dostupnosť modelov a výbav, ktoré u nás bežne nedostať, a tak ďalej. Mnohí motoristi automobily z dovozu zháňajú sami pre seba, nezriedka sú však tiež investičnou príležitosťou, keď aj po nákladoch na prihlásenie a prípadné opravy dokáže dovozca na voze slušne zarobiť. Nech už však sú vaše pohnútky akékoľvek, kľúčovou úlohou, pred ktorou stojíte, je samotný transport vozidla na Slovensko.

Povinný odpočinok vodiča nákladnej dopravy - Čo hovorí zákon a čo prax?

Ne, 03/11/2018 - 19:22 | administrator |

Pokiaľ ide o organizáciu pracovného času a oddychu vodiča nákladnej dopravy nad 3,5 tony, zákon má vo všetkom jasno. Sledovať všetky legislatívne zmeny a aktualizácie však nie je pre pracovne vyťažených vodičov vždy najjednoduchšie a neraz tak niektoré z pravidiel porušia bez toho, aby o tom vôbec vedeli. Inokedy ich, samozrejme, k porušeniu zákona vedú aj menej nevinné pohnútky – tlak nadriadených, túžba odjazdiť a zarobiť viac, byť skôr doma. Prinášame vám stručný prehľad tejto problematiky. 

  

Stránky

Staňte sa dopravcom a vyťažte svoje autá na maximum Chcem sa stať dopravcom